SR-S Gwiazda Ruda Śląska informuje, że otrzymała dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 50 000 zł na realizację zadania publicznego "upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Ruda Śląskiej w 2017 r." poprzez sportowe szkolenie seniorów.

EF - Gwiazda Ruda Śląska - Gatta Active Zduńska Wola - Sobota Godz. 18.00

W sobotę o godz. 18.00 ostatni raz w tym roku kalendarzowym zespół Gwiazdy wystąpi w spotkanie ligowym. W ramach 12 kolejki Ekstraklasy Futsalu rudzianie podejmować będą drużyną Gatty Zduńska Wola. Do Halemby nasz zespół wraca po dłuższej przerwie spowodowanej terminarzem rozgrywek oraz praca remontowymi w hali. Wracamy więc na parkiet, który zawsze był naszym atutem. Przypomnijmy, że w swoim dorobku mamy tylko 5 punktów i znajdujemy się w strefie spadkowej. Jeśli chcemy myśleć o utrzymaniu to we własnej hali musimy zawsze grać o trzy punkty.

Nasi rywale dość niespodziewanie przegrali w ostatniej kolejce u siebie z GSF Gliwice. Ekipa Gatty mimo zagranicznych wzmocnień przed sezon aktualnie plasuje się dopiero na piątym miejscu. Nie zmienia to faktu, że to rywale są zdecydowanym faworytem do zwycięstwa.

Niestety także statystyki nie przemawiają na naszą korzyść - jeszcze nigdy Gatty nie pokonaliśmy - trzy razy remisowaliśmy i zanotowaliśmy 5 porażek.

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN