Młodziczki - 5 miejsce na MUNDIALITO

Halowy turniej MUNDIALITO dla dziewczyn rocznika 2000 kończymy na miejscu 5 i Ola Maciejok zostaje królem strzelców strzelając 9 bramek.

W miniony weekend, miałyśmy okazję sprawdzić swje umiejętności na halowym turnieju Mundialito, gdzie rywalizowałyśmy ze starszymi i doświadczonymi zawodniczkami takich zespołów, jak Mitech Żywiec czy Gimnazjum Istebna. W tym roku turniej odbywał się cały weekend. W pierwszym dniu, wszystkie 6 zespołów rywalizowało między sobą, w drugim po rozegraniu rundy zasadniczej Kluby zostały podzielone na dwie grupy: LIGA MISTRZÓW oraz LIGA EUROPY, w której występowały następujące Kluby:
a) LIGA MISTRZÓW, Kluby z miejsc 1-3 po rundzie zasadniczej
b) LIGA EUROPY, Kluby z miejsc 4-6 po rundzie zasadniczej

 

 

 

Dzień I

My niestety po pierwszym dniu rozgrywek lądujemy na miejscu ostatnim i możemy liczyć już tylko na miejsca 4-6. Sobota nie była naszym najlepszym dniem. Przegrywamy 4 mecze, jeden remisujemy.

Mitech Żywie - Gwiazda Ruda Śląska 4:0

W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z faworytem turnieju MITECHEM ŻYWIEC, niestety przegrywamy 4:0, choć przez dłuższą chwilę na tablicy widniał wynik bezbramkowy.  Zagrałyśmy bardzo chaotycznie, bez pomysłu i bojaźliwie. Żadna z dziewczyn nie zagrała tego meczu na swoim poziomie. Miałyśmy problemy z ustawieniem się w obronie i dokładnym kryciem. Bez dwóch zdań Mitech zasłużył na to zwycięstwo, pokazując nam jak powinno się dokładnie rozgrywać piłkę.  

Herkules Kochanowice - Gwiazda Ruda Śląska 2:2

Ten mecz był chyba jednym z najbardziej emocjonujących, do ostatnich sekund staramy się strzelić 3 gola żeby zgarnąć 3 punkty, niestety bezskutecznie.W ostatnich sekundach meczu Ola Maciejok nie zdołała pokonać bramkarki herkulesa w sytuacji sam na sam, piłka przeszła obok słupka. Szkoda bo mecz był do wygrania..  

Bramki: 2x OLA MACIEJOK

Gimnazjum Istebna - Gwiazda Ruda Śląska 4:3

Przez połowę spotkania kontrolujemy przebieg zdarzeń na boisku, prowadzimy już 3:1 i zamiast dokładać kolejne trafienia to je tracimy. Mecz wygrany, przegrywamy na własne życzenie. Niestety gra się do końca, a dziewczyny chyba o tym zapomniały. W tym spotkaniu Ola doznała kontuzji pleców, z którą zmagała się już do końca turnieju. Wszyscy zamarli w momencie gdy bramkarka spóźnionym wyjściem powaliła Olę na parkiet. 

Bramki: 2x OLA MACIEJOK, 1x AGATA PRZEGENDZA

Piast Wołowice - Gwiazda Ruda Śląska 4:2 

Mimo przegranej, był to jedyny mecz w którym dziewczyny zagrały z pomysłem. Spokojnie rozgrywamy piłkę i po składnych akcjach strzelamy dwie bramki. 

Bramki: 1x DOROTA GARUS, 1x OLA MACIEJOK

Gawra Maciejkowice - Gwiazda Ruda Śląska 3:0

W ostatnim meczu z dziewczyn jakby zeszło powietrze. Przegrywamy 3:0 nie podejmując żadnej walki. 

 

Dzień II 

W drugim dniu mogłyśmy już tylko udowodnić, że potrafimy grać w piłkę i pokazać, że jesteśmy drużyną. Szkoda, że pozostała nam tylko walka o miejsca 4-6 bo dziewczyny zagrały tak jak powinny zagrać w pierwszym dniu. Wygrywamy oba mecze w grupie z Herkulesem 4:1 i z Istebną 5:1, grałyśmy zespołowo, a przede wszystkim każda zawodniczka pozostawiła zdrowie na parkiecie. Brawa dla dziewczyn za te mecze, szkoda, że nie zakończyły się one takimi wynikami pierwszego dnia. 

mecz z Herkulesem Bramki: JULKA BRABAŃSKA, CHOMIUK DOMINIKA, 2X OLA MACIEJOK

mecz z Istebną Bramki: PATRYCJA CIECIERSKA, AGATA PRZEGENDZA, DOMINIKA CHOMIUK, 2X OLA MACIEJOK

Wielkie gratulacje dla Oli, która strzeliła 9 bramek w całym turnieju i została "anonimowym" królem strzelców. Niestety na środek została wywołana zawodniczka, która strzeliła zaledwie 6 bramek, błąd pana "stolikowego" spowodował, że Ola statuetki nie otrzymała. Na pocieszenie na szczęście Ola dostanie statuetkę pocztą :)

Warto wspomnieć że w turnieju brały udział zawodniczki rocznika 2000 gdzie drużyna liczyła przynajmniej 10 osób, my pojechałyśmy w 8 mając na zmianie Julkę i Dorotę, które są z rocznika 2003. Ten turniej był dobrą okazją do pokazania się, obserwatorzy zauważyli w naszej drużynie kilka talentów i miejmy nadzieję, że lada dzień przyjdą powołania na kadrę :)

Trener: Dziękuję dziewczyny za ten turniej, udowodniłyście, że możecie wygrywać z każdym, ale musicie tylko się zaangażować. Szkoda, że to w drugim dniu byłyście wszystkie w dobrej dyspozycji a nie w pierwszym, ale cóż wyciągamy wnioski i za rok na MUNDIALITO musi być podium. Za ten drugi dzień z mojej strony dla Was wielkie uznanie :) Na wyróżnienie zasłużyły Ola, Pati oraz Natalia, która mimo tego iż nie jest bramkarką, nie popełniła większych błędów, wręcz przeciwnie, obroniła nawet 3 rzuty karne.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 

1. MITECH ŻYWIEC
2. GAWRA MACIEJKOWICE
3. PIAST WOŁOWICE
4. GIMNAZJUM ISTEBNA
5. GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA
6. HERKULES KOCHNOWICE

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA : PATRYCJA BIEGUN
NAJLEPSZA STRZELCZYNI : BOŻENA KUROWSKA/ALEKSANDA MACIEJOK
NAJLEPSZA BRAMKARKA: ANGELIKA SOCHA

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN