Rocznik 2010

Rocznik 2010 - Nieudana sobota
niedziela, 08 grudzień 2019 10:26

W sobotę zespół rocznika 2010 Gwiazdy wziął udział w turnieju, w którym zagrało osiem drużyn. Była to mało udana sobota dla naszego zespołu który zajął dopiero szóste miejsce. Do turnieju w Częstochowie przystąpiliśmy bardzo ospale oraz byliśmy tegorocznymi Mikołajami prezentując kilka bramek drużynom przeciwnym co przełożyło się na końcowy wynik. Zabrakło również skuteczności oraz gry zespołowej. Zapewne jest to nowa sytuacja dla naszych zawodników u których zebrane dzisiaj doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.

Wydział Szkolenie Podokręgu Katowice zaprezentował listę powołanych na konsultacje w dniu 27.11.2019 o godzinie 17.00 ( zbiórka 16.30), która odbędzie się na obiektach Wyzwolenia Chorzów ul. Józefa Lompy 10a.

Miło nam poinformować, że wśród powołanych zawodników znalazła się także grupa zawodników naszego klubu. Powołania otrzymali Robełek Szymon, Janus Grzegorz, Piperek Dawid, Zieliński Szymon oraz Gaczyński Bartłomiej. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi.

Rocznik 2010 - Pożyteczny sparing
środa, 20 listopad 2019 21:33

We wtorek w ramach treningu rozegraliśmy bardzo pożyteczny sparing z wymagającym przeciwnikiem w Imielinie. Drużyna gospodarzy grała pressingiem oraz bardzo agresywnie z czym na początku mieliśmy problem na co miała również wpływ mokra naturalna trawa do której nie jesteśmy przyzwyczajeni. Szybko zdobyta cztero bramkowa przewaga przez drużynę przeciwnika zmusiła naszych zawodników do jeszcze większej mobilizacji, twardej gry oraz gonienia wyniku dzięki czemu całe spotkanie było bardzo intensywne. Dziękujemy Trenerowi oraz całej drużynie z Imielina za możliwość rozegrania cennego sparingu który będzie miał wpływ na dalszy rozwój chłopaków obu ekip.

Pogoń Imielin 5-10 SR-S Gwiazda

 

Rocznik 2010 - Bawimy się futbolem

poniedziałek, 18 listopad 2019 19:44

Od samego rana w niedzielę w Bieruniu trwała kolejna edycja turnieju halowego Bawimy się futbolem. Wzięliśmy udział w sesji porannej dla grupy drużyn zaawansowanych. Tym razem nie było podziału na grupy tylko każdy zagrał z każdym. W turnieju wzięło udział sześć zespołów. Była to udana niedziela dla naszych zawodników, którzy w każdym z meczu próbowali grać od tyłu tym samym stwarzając sobie bardzo dużo sytuacji pod bramką przeciwnika. W każdym z meczu dyktowaliśmy warunki orz graliśmy solidnie w obronie co pozwoliło wygrać cztery spotkania oraz jedno z nich bezbramkowo zremisować. Dzieci miały możliwość również pograć w kręgle podczas przerwy między meczami. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz imienny dyplom. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Bartłomiej Gaczyński ale brawa należą się całej naszej drużynie.

SR-S Gwiazda 2-0 GOL Bieruń II
SR-S Gwiazda 4-2 GOL Bieruń
SR-S Gwiazda 2-1 MKS Lędziny
SR-S Gwiazda 0-0  Czarni Sosnowiec
SR-S Gwiazda 4-1 Kolejarz Gliwice

 

Rocznik 2010 - Jesienne granie

sobota, 09 listopad 2019 20:33

Przyjęliśmy zaproszenie do Skawiny na Jesienne granie w IX turnieju Dragon Piast Cup 2019 w którym wzięło udział dziewięć zespołów z rocznika 2010. Co najważniejsze w dniu dzisiejszym gra była lepsza od samego wyniku i bez najmniejszych problemów najpierw zwyciężamy grupę oraz awansowaliśmy w meczu półfinałowym do grupy mistrzowskiej. Mimo siedmiu strzelonych bramek w pierwszych trzech meczach brakowało w szeregach naszej drużyny skuteczności i w ostatnim meczu po błędach indywidualnych niewykorzystane sytuacje się zemściły i tym samym zajęliśmy III miejsce.
Dzisiaj na tle innych drużyn pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony ale stać nas na jeszcze lepszą grę nie zważając na to że była to pierwsza styczność naszych zawodników z halą w tym sezonie tak po zakończonych meczach zgodnie stwierdzili wszyscy zawodnicy. Z tytułu króla strzelców na zakończenie turnieju cieszył się Piperek Dawid na co zapracowała wspólnie cała drużyna.

 

Rocznik 2010 - W dobrym stylu

czwartek, 31 październik 2019 18:45

W ostatnim meczu ligowym pewnie wygrywamy, a co najważniejsze robimy to w dobrym stylu. Nie ustrzegliśmy się wielu błędów które wyeliminować próbowaliśmy już podczas trwania tego spotkania. Mimo to nasz zespół dominował na boisku przez całe spotkanie pozwalając drużynie Jastrzębia Bielszowice na zaledwie kilka kontrataków w których dobrze poradziliśmy sobie w defensywie oraz kilka razy dobrze interweniował Dawid Gąsior. Widać co raz większe rozumienie gry u naszych zawodników co pozwala na szybsze tempo konstruowania bardzo ładnych akcji po których padło kilka bramek. Rundę jesienną w obu grupach kończymy na pierwszym miejscu z 17 wygranymi oraz 1 remisem. Podczas 18 rozegranych spotkań zdobyliśmy 229 bramek oraz straciliśmy 62.

SR-S Gwiazda 12-1 Jastrząb Bielszowice

 

Rocznik 2010 - Dwa wysokie zwycięstwa

czwartek, 17 październik 2019 21:28

Dwa pewne zwycięstwa...

Kolejna kolejka ligi Orlików Młodszych za nami. Pierwsza drużyna w roli gospodarza swoje spotkanie rozpoczęła o godzinie 15:30 i pewnie pokonała Slavię Ruda Śląska. Pół godziny później rozpoczął się mecz przeciwko AKS Mikołów który rozegrała nasza druga drużyna i również przekonująco zdobyła 3 punkty na terenie rywala.

SR-S Gwiazda 13-1 Slavia Ruda Śląska
AKS Mikołów 2-8 SR-S Gwiazda


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /vol1/www/arch.srsgwiazda.pl/components/com_k2/templates/gwiazda_podstrony_strona/category.php on line 254

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN