Boisko

Wiadomość dla klubów biorących udział w rozgrywkach ligowych:

Aktualnie zespoły na szczeblu podokręgu Katowice rozgrywają swoje spotkania w roli gospodarza na boisku MOSiRu w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu przy ulicy Czarnoleśnej 22

W 2013 roku SR-S Gwiazda podpisało Umowę z Miastem Ruda Śląska na dzierżawę terenu w Rudzie Śląskiej Halembie Kłodnicy przy ulicy Piotra Skargi 55. W ten sposób stowarzyszenia zakończyło starania o pozyskanie terenu pod stworzenie własnej bazy sportowej, a przede wszystkim do stacjonarnego miejsca z boiskami treningowymi. W planach jest stworzenie dwóch pełnowymiarowych boisk treningowych oraz kontenerowego zaplecza szatniowego.

Prace projektowo = budowlane przebiegają dwutorowo.

Po pierwsze władze stowarzyszenia wystąpiły z wnioskiem do Urzędu Miasta Ruda Śląska o zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego działki z terenów pod zalesienie na teren pod działalność sportowo usługową. Cała procedura jest długotrwała jednak konieczna w związku z planami stowarzyszenia związanymi np. ze stworzeniem boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą. W roku 2014 Rada Miasta ma przyjąć Uchwałę w sprawie stosownych zmian w skali całego miasta w tym także naszego terenu. Ostateczna procedura związana ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego miasta powinna się zakończyć w rok 2015.

Po drugie władze stowarzyszenia rozpoczęły poszukiwania możliwości sfinansowania przedsięwzięcia - od pozyskania sponsorów, którzy finansowo wesprą naszą działalność, poprzez składanie wniosków do fundacji oraz w ramach projektów aż po poszukiwanie firm którzy sprzętowo lub logistycznie chcą pomóc stowarzyszeniu.

W kwietniu 2014 rozpoczęły się prace projektowe - póki co wszystkie plany muszą - zgodnie z podpisaną Umową - muszą zostać zaakceptowane przez Urząd Miasta co wpływa na tempo prac. Wykonana została jednak koncepcja zagospodarowania terenu i rozpoczęły się pierwsze pomiary i prace w terenie. Zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania terenu możemy wykonać jedynie ogrodzenie terenu, niwelację terenu oraz doprowadzić do stworzenia naturalnej nawierzchni trawiastej. Prace także częściowo w formie sponsoringu prowadzi jedna z firm z terenu Rudy Śląskiej.

 

Wszystkie osoby, które są w stanie wesprzeć nasze działanie zarówno od strony finansowej jak i poprzez pomoc w projektowaniu, udostępnieniu sprzętu budowlanego, przekazaniu materiałów budowlanych, kontenerów lub inny sposób proszone są o kontakt z prezesem klubu telefonicznie 504 197 289

 

Boisko mieści się w Rudzie Śląskiej Halembie przy ulicy Piotra Skargi 55

Zostań darczyńcą

Wspomóż działalność Stowarzyszenia 
Wpisz kwotę: PLN

Reklama