Cheerleaderki

Debiuty cheerleaderek
poniedziałek, 06 listopad 2017 09:25

Przed spotkaniem Gwiazdy i Orła swój debiut zaliczyły cheerleaderki Gwiazdy. Oczywiście bardzo udany o czym świadczy także ciepłe przyjęcie licznej widowni podczas niedzielnego meczu. Przypomnijmy, że od września prowadzimy nabór do nowych grup cheerleaderek - więcej informacji na temat organizacji zajęć i treningów pod numerem telefonu 503 081 806

Szkółka cheerleaderek wraca do SR-S Gwiazda!
piątek, 13 październik 2017 19:49

W najbliższy wtorek odbędzie się kolejny trening taneczny w ramach jedynej w Rudzie Śląskiej szkółki cheerleaderek jaką przez 10 lat prowadzi nasze stowarzyszenie. Najmłodsza uczestniczka ma zaledwie 3 lata! Zapraszamy
dziewczynki, które marzą o karierze tancerek do udziału w zajęciach. Wystarczy luźny strój do tańca, baletki i odrobina chęci a trenerki postarają się aby zarazić najmłodsze adeptki swoją pasją. Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek do małej sali gimnastycznej w budynku byłego Gimnazjum nr 8 przy ul. Ks.Lexa 14. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 503 081 806.

Ruszają zajęcia cheerleaderek!
niedziela, 01 październik 2017 18:10
Znamy już termin pierwszego spotkania nowych sekcji cheerleaderek! W czwartek 5 października o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej szkoły przy ul. Ks. Lexa 14 odbędzie się spotkanie organizacyjne oraz ZAJĘCIA POKAZOWE. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi. 
Harmonogram zajęć:
Wtorki i czwartki
 16.30 grupa młodsza
 17.30 grupa starsza

Piękna scena, klimatyczne światła, cudowna akustyka i wypaśna widownia. Klimat na całym festiwalu był naprawdę taneczny!”… tak o niedzielnym wydarzeniu pisze jeden z zespołów, a było ich dziś prawie 40. To aż dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku, więc chociażby z tego powodu możemy tegoroczny festiwal zaliczyć do wyjątkowo udanych. A powodów do zadowolenia mamy więcej, między innymi fakt, że odwiedzają nas zespoły z coraz dalszych części kraju, a zapytania o nasz konkurs dostajemy już od pierwszej połowy roku,  z czego bardzo się cieszymy, bo to oznacza, że nasze miasto kojarzy się z tańcem a Turniej Gwiazda jest coraz bardziej popularny. Może czas zorganizować dwudniową imprezę? Przejdźmy do konkretów...

W tegorocznej konfrontacji wzięło udział prawie 500 uczestników. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Grażyna Dziedzic Prezydent Miasta Ruda Śląska. Miasto do kilku lat w ramach ogłoszonego konkursu dotacyjnego wspiera finansowo organizację turnieju.

Zespoły oceniane były w 3 kategoriach wiekowych oraz 2 tanecznych. Główna nagroda turnieju, Grand Prix w wysokości 1000 zł pojechało do Krosna za sprawą Zespołu Tańca Współczesnego „Strecz” .

czytaj dalej....

W najbliższą niedzielę na deskach odnowionej sceny Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zmierzą się zespoły taneczne z całego kraju. Za sprawą SR-S Gwiazda już po raz 6 w naszym mieście odbędzie się duże taneczne wydarzenie, tym razem na jeszcze większą skalę, ponieważ w imprezie weźmie udział niemal 40 ekip co daje ponad pół tysiąca uczestników.

           Zmaganiom będzie przyglądać się jury w składzie : Katarzyna Nowak, Anna Hampel oraz Kryspin Hermański, który jest z nami od samego początku…. czyli od  2011 roku, bo właśnie wtedy odbył się pierwszy turniej. Zespoły będą oceniane w dwóch kategoriach tanecznych (taniec współczesny i taniec nowoczesny) oraz trzech kategoriach wiekowych (do 9 lat, 10 – 14 lat oraz od 15 lat). Stawka jest duża, bowiem najlepszy zespół otrzyma tradycyjnie nagrodę Grand Prix w wysokości 1000 zł. Przygotowaliśmy również nagrody dla zespołów, które zdobędą pierwsze miejsce w swojej kategorii oraz drobne upominki i medale dla wszystkich uczestników. Jednak nagrody to sprawa drugorzędna … wiadomo, że podstawa to dobra zabawa! Uczestnikom życzymy samych pozytywnych emocji a zainteresowanych występami zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury albo przed ekrany laptopów i smartfonów, bowiem cała impreza będzie transmitowana na żywo na portalu www.lajfytv.pl

       Turniej został dofinansowany przez Urząd Miasta Ruda Śląska.

6 listopada dzięki naszemu Stowarzyszeniu w Rudzie Śląskiej odbędzie się prawdziwie taneczne święto. Przed nami kolejne artystyczno - sportowe zmagania, które tradycyjnie już odbędą się na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Na deskach odnowionej sceny zmierzą się ekipy nie tylko z naszego województwa, ale również z Krosna, Brzegu czy Wrocławia. Na uczestników czekają medale, statuetki, puchary i niespodzianki, zaś główna nagroda to jak co roku GRAND PRIX w wysokości 1000 zł. Jednak turniej to dla młodych tancerzy nie tylko nagrody. Zdecydowanie ważniejsza jest możliwość zaprezentowania tego nad czym przed cały rok ciężko pracują. Impreza jest współfinansowana przez Miasto Ruda Śląska w współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.
 W związku z dużym zainteresowaniem zespołów przedłużamy zamknięcie list startowych do wtorku 18 października. Poniżej do pobrania karta zgłoszenia i regulamin.
Zapraszamy do Rudy Śląskiej!

Srebrne Cheerleaderki

środa, 08 czerwiec 2016 19:40

W miniony weekend cheerleaderki Gwiazdy wzięły udział w 5 jubileuszowej Edycji Międzynarodowego Turnieju Cheerleaders "Cheermania 2016". Tym razem występ był nie lada wyzwaniem, bowiem dziewczyny postanowiły zawalczyć o medal w kategorii High Kick, która jest popularna podczas zawodów w Stanach Zjednoczonych, zaś  w Polsce pojawiła się w Zabrzu premierowo. Trudność polega na tym, że w układzie należy pokazać jak najwięcej wysokich wymachów nóg. Dziewczynom udało się zaprezentować ze swojej najlepszej strony, wystąpiły zdobywając srebrny medal. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Tarnowa. Turniej "Cheermania" ma charakter zawodów sportowych, sędziowie przyznają punkty oceniając wystąpienie przede wszystkim pod kątem techniki wykonania i trudności elementów. Dziewczyny zgodnie zapewniają, że wiedzą nad czym pracować i za rok jadą po złoto.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /vol1/www/arch.srsgwiazda.pl/components/com_k2/templates/gwiazda_podstrony_strona/category.php on line 254